Efekty i opinie

Radosław Jusiak PO

Radosław Jusiak

51 lat

-22kg

"Teraz mogę bez problemu uprawiać jogging, grać w tenisa ziemnego i stołowego, a zimą jeździć na nartach. Przez te niecałe pół roku zbudowałem sobie dodatkowo dobrą kondycję. Cholesterol i ciśnienie spadły do prawidłowych poziomów. Efektem jest duża radość życia i przekonanie, że wszystko znowu przede mną...

Radosław Jusiak PRZED

Nigdy nie wierzyłem w diety odchudzające. Opowiadania koleżanek i kolegów o nich puszczałem mimo uszu, a w duszy uśmiechałem się z politowaniem. Zawsze uważałem, że trzeba tylko rozsądnie się odżywiać i trochę się ruszać. Zresztą uprawianie sportu, oczywiście amatorsko, lubiłem od dziecka. Z takim przekonaniem i w ten sposób postępując dożyłem do 50 lat i nagle okazało się, że ważę 93 kg przy 174 cm wzrostu. Organizm przestał dobrze funkcjonować, cholesterol był ponad normę, ciśnienie krwi zbyt duże, a uprawianie sportu bardzo utrudnione, ba, nawet zawiązywanie butów było niełatwe.

Tak więc, jak już zaznaczyłem na początku, o jakiejkolwiek diecie jednak nawet nie pomyślałem. Postanowiłem, że jak się sam do takiego stanu doprowadziłem, tak sam sobie z tym problemem poradzę. Niestety, przez dwa lata nic nie wskórałem. Nadwaga ani drgnęła. Były pewne spadki masy ciała, ale potem były i powroty.

Półtora roku temu kolega opowiedział mi diecie Cambridge. Sam ją stosował i przez pół roku doprowadził się do normalnego wyglądu i samopoczucia. Co więcej, od tamtej pory minął już prawie rok, a nie widać u niego tzw. efektu jo-jo.

więcej

No tak, ale dieta? Dla mnie? Uparcie twierdziłem, że tak chudnąć to ja nie będę. Jednak, ponieważ z moją tuszą nie było ani trochę lepiej, wreszcie dotarło do mnie, że może warto spróbować. Tak więc, po feriach zimowych udałem się na pierwszą wizytę do pani Aliny Piotrowskiej, dietetyczki-przedstawicielki diety Cambridge. Pani Alina zważyła mnie, zmierzyła i postanowiłem rozpocząć. Był to ostatni tydzień stycznia 2009 r. Celem było osiągnięcie wagi 70 kg w pół roku. Osiągnąłem zamierzoną wagę na koniec czerwca, czyli w pięć miesięcy. Oczywiście nie samą dietą dotarłem do celu. Drugim i nieodzownym elementem są ćwiczenia fizyczne. Potrzebne są one do uformowania sylwetki. Samo pozbycie się tłuszczu jest zbawienne, ale dla dobrego samopoczucia, dla prawidłowego nastawienia psychicznego ważna jest akceptacja własnego wyglądu. A ten osiąga się systematyczną pracą nad sobą. Muszę jeszcze dodać, że wielką pomocą dla systematyczności w stosowaniu diety były co tygodniowe i motywujące do działania spotkania z panią Aliną.

Tak więc dieta Cambridge plus sport i ćwiczenia fizyczne dały tak zdumiewający efekt. Teraz mogę bez problemu uprawiać jogging, grać w tenisa ziemnego i stołowego, a zimą jeździć na nartach. Przez te niecałe pół roku zbudowałem sobie dodatkowo dobrą kondycję. Cholesterol i ciśnienie spadły do prawidłowych poziomów. Efektem jest duża radość życia i przekonanie, że wszystko znowu przede mną.

Reasumując, mogę, a nawet jestem zobowiązany polecić wszystkim osobom z nadwagą (jakąkolwiek, czy to dużą, czy małą) stosowanie Diety Cambridge wraz z ćwiczeniami fizycznymi. Efekty będą murowane, a nastrój psychiczny rewelacyjny.

Autor wypowiedzi: Radosław Jusiak

Wróć

Inne historie

Monika Maciejewska
Monika Maciejewska

Monika Maciejewska

33 lat

-22kg

Dziś wiem jak prawidłowo się odżywiać, dzięki czemu moja waga nie wzrasta, a ja czuję się dobrze z nowym wyglądem i nową dietą

Dorota Procner
Dorota Procner

Dorota Procner

23 lat

-24kg

W życiu nie myślałam, że to powiem, ale odchudzanie stało się przyjemne. Nie byłam głodna, a posiłki Cambridge okazały się bardzo smaczne.

Joanna Podciechowska
Joanna Podciechowska

Joanna Podciechowska

33 lat

-27kg

Miałam świadomość, że każda komórka mojego ciała się regeneruje i odzyskuje nowe lepsze życie.

Monika Mundt
Monika Mundt

Monika Mundt

28 lat

-30kg

Początki nie należały do najłatwiejszych. Miałam jednak dużą mobilizację, bowiem waga zaczęła skutecznie spadać.

Danuta Florian
Danuta Florian

Danuta Florian

55 lat

-33kg

Zmieniłam cała garderobę. Czuję się psychicznie silniejsza.

Kazimiera Cholewa
Kazimiera Cholewa

Kazimiera Cholewa

44 lat

-32kg

Po przeanalizowaniu wszystkich moich podejść wybrałam dietę Cambridge, jako że wcześniej krótko ją stosowałam i byłam z niej zadowolona

Anna Bernaś
Anna Bernaś

Anna Bernaś

53 lat

-33kg

Spadło mi ciśnienie krwi, przestały boleć nogi, zmniejszył mi się cholesterol. Nie muszę przyjmować dotychczas zażywanych leków.

Anetta Leszczyńska
Anetta Leszczyńska

Anetta Leszczyńska

38 lat

-38kg

Praktyczne i smaczne produkty Cambridge były idealne, w pracy zawsze znalazłam chwilkę, aby zrobić zupkę lub owsiankę.

Marek Samek
Marek Samek

Marek Samek

30 lat

-30kg

Jestem lżejszy również psychicznie. Czuję się dużo młodziej. Jest genialnie!

Piotr Konopka
Piotr Konopka

Piotr Konopka

29 lat

-50kg

Z rozmiaru 3XL a nawet 4XL spadłem na rozmiar S. Z mojej poprzedniej garderoby pozostały mi tylko szalik czapka i rękawiczki.

Monika Kościelny
Monika Kościelny

Monika Kościelny

27 lat

-42kg

Nabrałam pewności i szacunku do samej siebie. Chodzę z podniesioną głową nie wstydząc się swojego wyglądu.

Kamila Garus
Kamila Garus

Kamila Garus

19 lat

-15kg

Odchudzanie to nie domena starszych kobiet, które mają troje dzieci i rozstępy na pupie. Tu chodzi o nasze zdrowie, o nasze życie.

Małgorzata Bednarczyk
Małgorzata Bednarczyk

Małgorzata Bednarczyk

50 lat

-47kg

Nabrałam chęci do życia. Długie spacery i wchodzenie po schodach nie stanowią już dla mnie żadnego problemu.

Michał Góral
Michał Góral

Michał Góral

34 lat

-42kg

Nauczyłem się przywiązywać wagę do regularnych posiłków. W dniach szczególnie zabieganych zawsze mam przy sobie słomkę czekoladową.

Aleksandra Kowalczuk
Aleksandra Kowalczuk

Aleksandra Kowalczuk

34 lat

-40kg

Muszę przyznać że pierwszy raz w życiu, odchudzając się mam poczucie, że naprawdę zmieniam swoje złe nawyki żywieniowe.

Barbara Nowrot
Barbara Nowrot

Barbara Nowrot

55 lat

-36kg

Co tydzień spotykałam się z konsultantką, która wyjaśniała kolejne etapy diety, wspierała duchowo i motywowała do działania.

Andrzej Stawiński
Andrzej Stawiński

Andrzej Stawiński

55 lat

-36kg

Odczuwam ogromną poprawę samooceny. Wreszcie mogę korzystać z odzieży w standardowych rozmiarach.