Efekty i opinie

Piotr Konopka PO

Piotr Konopka

29 lat

-50kg

"Z rozmiaru 3XL a nawet 4XL spadłem na rozmiar S. Gdyby ktoś opowiedział mi podobną historie nigdy nie uwierzyłbym, że będzie ona kiedykolwiek dotyczyć mojej osoby. Z mojej poprzedniej garderoby pozostały mi tylko szalik czapka i rękawiczki :), pozostałe ubrania musiałem wymienić, nic jednak dziwnego w pasie straciłem 35 cm. A suma straconych centymetrów (pas, biodra, udo, łydka, klatka piersiowa i ramie) to 112!"

Piotr Konopka PRZED

Moja walka rozpoczęła się w styczniu 2009 r., kiedy to waga pokazała 127 kg, było to dokładnie 5 stycznia, stwierdziłem, że widziałem już różne dziwne cyfry na wadze jednak tak przerażającej wcześniej nie widziałem. Wiedziałem, że żadna inna dieta nie przyniesie rezultatów tak szybko i skutecznie jak dieta Cambridge byłem również pewny, że walka nie będzie wyrównana i że będzie ciężko walczyć z samym sobą.

Na początku odchudzania waga spadała bardzo szybko jednak najgorsze w tym wszystkim był fakt, że po stracie pierwszych 10 kg absolutnie nikt nie zauważył, że się odchudzam. Nie było to proste gdyż każdy lubi być docenianym w takich sytuacjach, a każdy komplement motywuje go do dalszego działania. Gdy ktoś jest jednak bardzo duży i zmienia się po prostu w kogoś dużego trudno jest niestety zauważyć różnice.

Moja walka trwała nadal mimo tego faktu - wiedziałem, że musze pokonać magiczną liczbę straconych kilogramów by moja waga już nigdy nie pokazała szokujących cyferek. Wówczas ważyłem ok. 115 kg i nawet w najskrytszych marzeniach nie przypuszczałem jak ta wędrówka się zakończy.

więcej

Codziennie napotykałem na swojej drodze pokusy jednak podczas diety nie czułem głodu, więc pokonywanie ich nie było bardzo skomplikowane. Moja dieta była długotrwała i rozłożona na kilka etapów wiedziałem, że tylko systematyczna praca może przynieść długotrwałe efekty, czasami byłem niecierpliwy i chciałem szybciej jednak moje doświadczenie i znajomość własnego siebie podpowiadało mi, że co nagle to po diable.

Po kolejnym miesiącu przyszedł czas na pierwsze tak długo wyczekiwane nagrody i pojawili się pierwsi śmiałkowie, którzy dostrzegli moją pracę. Każda osoba, która dostrzegła fakt mojego odchudzania była dla mnie motorem do jeszcze większej determinacji. Po kolejnych kilku tygodniach walki moja waga pokazała 99 kg a tym samym schudłem 28 kg. Gdyby ktoś wówczas powiedział mi, że jestem dopiero na półmetku swojej walki to nie uwierzyłbym mu nigdy.

Wraz z „rozumianą” 100 kg wagi przyszła zdecydowanie większa ochota na życie, zwiększyłem wówczas kaloryczność swojej diety przechodząc na kolejny stopień odchudzania i spożywając posiłki Cambridge + swoje własne na poziomie 800 kcal dziennie zacząłem wprowadzać do swojej codzienności nieco aktywności fizycznej, na początku był to stepper na którym codziennie wieczorem dreptałem przed snem. Z dnia na dzień obserwowałem poprawę swojej formy i zwiększałem nieco natężenie ćwiczeń, po niedługim czasie, gdy zrobiło się cieplej wyciągnąłem rower i jeździłem sobie po okolicy coraz to dłuższe dystanse. Sam nie poznawałem samego siebie, ponieważ zacząłem obserwować, że wysiłek sprawia mi przyjemność to zjawisko nigdy nie występowało u mnie wcześniej.

Autor wypowiedzi: Piotr Konopka

Wróć

Inne historie

Radosław Jusiak
Radosław Jusiak

Radosław Jusiak

51 lat

-22kg

Teraz mogę bez problemu uprawiać jogging, grać w tenisa, a zimą jeździć na nartach. Cholesterol i ciśnienie spadły do prawidłowych poziomów.

Monika Maciejewska
Monika Maciejewska

Monika Maciejewska

33 lat

-22kg

Dziś wiem jak prawidłowo się odżywiać, dzięki czemu moja waga nie wzrasta, a ja czuję się dobrze z nowym wyglądem i nową dietą

Dorota Procner
Dorota Procner

Dorota Procner

23 lat

-24kg

W życiu nie myślałam, że to powiem, ale odchudzanie stało się przyjemne. Nie byłam głodna, a posiłki Cambridge okazały się bardzo smaczne.

Joanna Podciechowska
Joanna Podciechowska

Joanna Podciechowska

33 lat

-27kg

Miałam świadomość, że każda komórka mojego ciała się regeneruje i odzyskuje nowe lepsze życie.

Monika Mundt
Monika Mundt

Monika Mundt

28 lat

-30kg

Początki nie należały do najłatwiejszych. Miałam jednak dużą mobilizację, bowiem waga zaczęła skutecznie spadać.

Danuta Florian
Danuta Florian

Danuta Florian

55 lat

-33kg

Zmieniłam cała garderobę. Czuję się psychicznie silniejsza.

Kazimiera Cholewa
Kazimiera Cholewa

Kazimiera Cholewa

44 lat

-32kg

Po przeanalizowaniu wszystkich moich podejść wybrałam dietę Cambridge, jako że wcześniej krótko ją stosowałam i byłam z niej zadowolona

Anna Bernaś
Anna Bernaś

Anna Bernaś

53 lat

-33kg

Spadło mi ciśnienie krwi, przestały boleć nogi, zmniejszył mi się cholesterol. Nie muszę przyjmować dotychczas zażywanych leków.

Anetta Leszczyńska
Anetta Leszczyńska

Anetta Leszczyńska

38 lat

-38kg

Praktyczne i smaczne produkty Cambridge były idealne, w pracy zawsze znalazłam chwilkę, aby zrobić zupkę lub owsiankę.

Marek Samek
Marek Samek

Marek Samek

30 lat

-30kg

Jestem lżejszy również psychicznie. Czuję się dużo młodziej. Jest genialnie!

Monika Kościelny
Monika Kościelny

Monika Kościelny

27 lat

-42kg

Nabrałam pewności i szacunku do samej siebie. Chodzę z podniesioną głową nie wstydząc się swojego wyglądu.

Kamila Garus
Kamila Garus

Kamila Garus

19 lat

-15kg

Odchudzanie to nie domena starszych kobiet, które mają troje dzieci i rozstępy na pupie. Tu chodzi o nasze zdrowie, o nasze życie.

Małgorzata Bednarczyk
Małgorzata Bednarczyk

Małgorzata Bednarczyk

50 lat

-47kg

Nabrałam chęci do życia. Długie spacery i wchodzenie po schodach nie stanowią już dla mnie żadnego problemu.

Michał Góral
Michał Góral

Michał Góral

34 lat

-42kg

Nauczyłem się przywiązywać wagę do regularnych posiłków. W dniach szczególnie zabieganych zawsze mam przy sobie słomkę czekoladową.

Aleksandra Kowalczuk
Aleksandra Kowalczuk

Aleksandra Kowalczuk

34 lat

-40kg

Muszę przyznać że pierwszy raz w życiu, odchudzając się mam poczucie, że naprawdę zmieniam swoje złe nawyki żywieniowe.

Barbara Nowrot
Barbara Nowrot

Barbara Nowrot

55 lat

-36kg

Co tydzień spotykałam się z konsultantką, która wyjaśniała kolejne etapy diety, wspierała duchowo i motywowała do działania.

Andrzej Stawiński
Andrzej Stawiński

Andrzej Stawiński

55 lat

-36kg

Odczuwam ogromną poprawę samooceny. Wreszcie mogę korzystać z odzieży w standardowych rozmiarach.